Da Vinci’s Demons

Da Vinci’s Demons

12 Nis. 2013
Oyunuz: 0
8.1 35

Senarist

Oyuncular

Gregg Chillin isZoroaster
Zoroaster
Tom Riley isLeonardo Da Vinci
Leonardo Da Vinci
Laura Haddock isLucrezia Donati
Lucrezia Donati
Elliot Cowan isLorenzo Medici
Lorenzo Medici
Blake Ritson isGirolamo Riario
Girolamo Riario
Akin Gazi isBayezid
Bayezid

Fragman Videosu

Açıklama

Tarihsel fantezi diyebileceğimiz fantezi dizisinde bir yandan Da Vinci’nin 25 yaşındayken hiç anlatılmamış hikayesini, geleceği “icat etme”sini anlatıyor, bir yandan da “fikirlerin ve inançların kontrol edildiği tarihi bir zamanda tek adamın, fikirleri özgür kılma mücadelesi” işleniyor.
Hikayede, “ona bir hediye olarak sunulmuş insanüstü zekası, dinin yalanlarını ortaya çıkarmak gibi sapkın bir inanca sahip olması, seçkinci bir toplumun düzenini bozmak isteyen isyancılardan oluşu, babasının meşru oğlu olmak için yanıp tutuşan bir piç çocuk olması” genç Da Vinci’ye kendi iç karanlığıyla boğuşurken işkence etmektedir.
Dizi, Da Vinci’nin pek çok icadını ve bunların dışında da askeri mühendis olarak Milan düküne, ondan sonra da Borgia’lara çalışması gibi gerçeklikleri içerir. Olaylar mistik “Yeryüzünün Evlatları” olarak adlandırılanları da içerir, bu rehberler Da Vinci’nin aklındaki saklı toprakları açığa çıkarmak için “Hafıza Çeşmesi”yle bağlantı kurarlar; mistik olaylar Noetik Teorisi, Akaşa kayıtları, Mímisbrunnr’da bulunan antik hikayeler, Eski İskandivav “Öğütçü, Bilge”, Kabala’nın “32. yolu”[9], Kelt dini ve Upanişad ile ilişkilidir.
Dizinin sanatsal mitolojisi, Da Vinci’nin karakteri oluşturulurken “Yapraklar Kitabı”yla alakalı bir görev ve Mithras’ın Oğulları olarak bilinen gizemli kült üzerine inşa edilmiştir. Da Vinci’nin, Medici’ler için çalışan babasıyla olan vahşice antagonist ilişkisi karma karışıktır. Gizli toplulukların şaibeli savaşları, görevdeki bir casusla tehlikeli romantizm ve Floransa ile Milan’ın güç adına mücadele için yaptığı politik planlar; Ortaçağ arkaplanı, Da Vinci’nin hayallerini, fotoğrafik hafızasını ve düşünce süreçlerini görselleştirmek için kullanılan yüksek teknolojiyle birleştirilmiş bilimsel sürecler adım adım Slow-Motion ve rotoscoping planları ile eşleştirilmiş.

Da Vinci’s Demons
Da Vinci’s Demons
Da Vinci’s Demons
Da Vinci’s Demons
Da Vinci’s Demons
Da Vinci’s Demons
Da Vinci’s Demons
Da Vinci’s Demons
Da Vinci’s Demons
Da Vinci’s Demons
Orijinal İsmiDa Vinci's Demons
İlk yayın tarihi12 Nis. 2013
Son yayın tarihi26 Ara. 2015
Sezonlar3
Bölümler28

Sezon ve Bölümler

11. Sezon 12 Nis. 2013
22. Sezon 22 Mar. 2014
33. Sezon 24 Eki. 2015

Benzer Başlıkları

Deadwind (Türkçe Dublaj)
Fringe
Blindspot
Downton Abbey
Harrow (Türkçe Dublaj)
The Last Panthers
Jingai-san no Yome (Anime)
Eastsiders
The Musketeers
Pure Genius
Queen Sugar (Türkçe Dublaj)
Jack Taylor

Yorum Yaz

İsim *
Görünen Ad Ekle
E-posta *
E-posta adresiniz yayımlanmayacak