Angels in America

Angels in America

07 Ara. 2003
Oyunuz: 0
0 0

Senarist

Senarist

Oyuncular

Al Pacino isRoy Cohn
Roy Cohn
Meryl Streep isHannah Pitt
Hannah Pitt
Justin Kirk isPrior Walter / Leatherman in the Park
Prior Walter / Leatherman in the Park
Emma Thompson isHomeless Woman
Homeless Woman
Ben Shenkman isLouis Ironside
Louis Ironside

Fragman Videosu

Açıklama

HBO kanalı, Tony Kushner’ın müzikal sahne oyununu televizyona uyarlama fikri 2003 yılına denk gelir. Fantastik dram gibi ilginç bir türü barındıran dizi, yayınlandığı yıllarda 6 bölümden oluşan mini seri olarak izleyicileriyle buluşmuş ancak sonradan 2 bölümlük dvd set olarak tekrar toparlanmıştır.

Angels in America; ırkçılık, eşcinsellik ve adalet gibi konuları birleştirerek birden fazla insanın hikayesini aynı anda anlatmaya ve onların yollarının nasıl kesişebileceğini göstermek istiyor. Bunu yaparken, aşırı sanatsal bir anlatım, fantastik öğesinin içeriğini oluşturan rüyalar ve düşler ile harika oyunculukları birleştiriyor. Daha önce birçok Hollywood filmi yönetmiş olan Mike Nichols’ın ilk dizi yönetmenlik deneyimi olarak gösterilsede aslında bu yapımın 2 bölümlük film tadında olduğunu söylemek mümkün. Sahne oyunundan televizyona aktarıldığı için rüya ve düş bölümlerinin o tadda yapıldığını belirtmek gerek.

HBO’nun (HBO Films) uğruna 60 milyon dolar gibi bir bütçe harcadığı bu yapımın konusuna gelirsek: Prior (Justin Kirk) ve Louis’un (Ben Shenkman) eşcinsel ilişkileri yıllardır sürmektedir. Ancak Prior’un hasta olduğunu Louis’ten saklaması sebebiyle bu ilişkileri bozulacak ve Louis’in onu terketmesiyle sonuçlanacaktır. İlişkilerindeki bu ayrılık sonrası Prior her geçen gün ilerleyen hastalığıyla başbaşa kalmıştır; Louis’te bir taraftan kendisini haklı görmek isteyecek ve yeni ilişkiler arayacak ama diğer taraftan da suçluluk duygusu ile baş etmek zorunda kalacaktır.

Angels in America
Angels in America
Angels in America
Angels in America
Angels in America
Angels in America
Angels in America
Angels in America
Orijinal İsmiAngels in America
İlk yayın tarihi07 Ara. 2003
Son yayın tarihi14 Ara. 2003
Sezonlar1
Bölümler6

Sezon ve Bölümler

11. Sezon 07 Ara. 2003

Benzer Başlıkları

Broadchurch (Türkçe Dublaj)
Tokyo Ghoul (Anime)
Jane the Virgin
Rokka no Yuusha (Anime)
Pure Genius
Trotsky
Gomorrah
Shut Eye
White Collar
The Last Man on Earth
Smallville
The Royals (Türkçe Dublaj)

Yorum Yaz

İsim *
Görünen Ad Ekle
E-posta *
E-posta adresiniz yayımlanmayacak